Xiaomi Mi Tru Wireless (Earbuds Basic)

Xiaomi Mi Tru Wireless (Earbuds Basic)

İncelememize geçmeden önce ürünü yaklaşık olarak 3 ay gibi bir süredir kullandığımı belirtmek isterim. Uzun süredir kullandığım için bütün deneyimlerimi de aktaracağım.

Kutu İçeriği:

– Şarj kutusu,

– Kulaklıklar,

– Kulaklık başlıkları,

– Hızlı kullanım kitapçıkları ve garanti belgesi

Hadi Kullanmaya Başlayalım: Ürünün kutusundan çıkartıyoruz. Kulaklıklar sürekli şarjda kalmasın diye fabrikadan çıkarken şarj kısımlarında jelatinler bulunmaktadır. Bunları sökmeniz ardından kutuya şarj için takmanızı tavsiye ederim. Eğer ki kulaklıkların üstünde beyaz ışıkları yanıyor ise şarjı var bağlantı yapabilirsiniz anlamına geliyor. Ancak kırmızı ışık yanıyor ise şarj oluyor anlamına geliyor. Şarj kutusunun şarjı var ise şarj edebilir veya kutuyu MicroUsb bir kablo ile şarj edebilirsiniz. Kulaklıkları kutu içinde şarj etmeniz gerekiyor. Bluetooth bağlantısı ile android veya ios cihazlarınız üzerinden kolayca bağlanabilirsiniz.

Şarj Süresi: Kullanım senaryosuna göre değişiklik gösterebilir. Günlük ortalama 4 saat ürünü kullanıp %100 şarjı olan kutusuna kullanmadığım zamanlarda şarj olması için bıraktım. Bu süreç bir haftanın sonunda şarj kutusunun şarjının bitmesi ile son buldu.

Ses kalitesi: Xiaomi mağazasından aldığım kulaklıklara 149TL gibi bir fiyat ödediğimi unutmadan yazmak istiyorum. Çok üst düzey bir beklentisi olan kullanıcıları kesinlikle hayal kırıklığına uğratacak diyebilirim. Ancak kablo karmaşası olmasın, günlük kullanımda ergonomik olması ve şarj süresinden dolayı düşünenleri memnun edebilir. Tizlerde ortalama ve üstü bir performans verirken Bass kısmında ise giriş ve ortalamaya yakın bir performans veriyor. Bu kıyaslamayı Apple AirPods dahil bir çok ürünü test ettiğim için söylüyorum.

Mikrofon Kalitesi: Ürünün en memnun kalmadığım/kalamadığım kısımı maalesef bu kısımda bulunuyor. Ortam sessiz ise (ev ve ofis gibi) mikrofon sesinizi telefon görüşmelerinde işinizi görebilir. Ancak ortam gürültülü ise (dışarıda, otobüste v.s) mikrofon sesi fazla aktaramıyor. Karşı taraf sürekli sizi duymadığını ve derinden sesin geldiğini belirtebiliyor.

Genel olarak kulaklıktan memnun olmakla birlikte aldığımız fiyatı ve beklentilerimizi unutmamız gerekir. Daha iyi bir mikrofon ve bass deneyimi için Airdots Pro modelini tavsiye ederim.

HwArena Xiaomi Mi Tru Wireless (Earbuds Basic)
HwArena Xiaomi Mi Tru Wireless (Earbuds Basic)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir